header stip
logo background

Svět nebankovních půjček

S nebankovními půjčkami jako by se poslední dobou roztrhl pytel. Kdo by hledal, jistě by našel celou řadu produktů, které se od sebe navzájem liší jen pár drobnostmi, přičemž jejich podstata zůstává stále stejná: poskytnout své služby co možná nejširšímu spektru žadatelů. Nebankovní úvěry jsou stále vyhledávanějším produktem především pro svou dostupnost a rychlost, se kterou jsou sjednávány.

Co jsou to nebankovní půjčky?

Nebankovní půjčky představují poměrně snadnou možnost, jak získat potřebné finance na libovolný účel. Na rozdíl od bankovních půjček své služby nabízejí mnohem širšímu spektru žadatelů, neboť tolerují i případné záznamy v registrech dlužníků, v mnohých případech se dá hovořit i o půjčkách bez doložení příjmů, neboť tyto produkty velmi často nevyžadují potvrzení od zaměstnavatele o pravidelné mzdě (postačí si například s výpisem z účtu). A na rozdíl od bankovních úvěrů se jejich vyřízení neprotahuje na několik dní.

Kdo o nebankovní půjčku může zažádat?

Pokud se někdo dostal do tíživé finanční situace, ale banka jej s žádostí o poskytnutí úvěru odmítla a zavřela před ním dveře, může být právě nebankovní půjčka možným řešením. Stejně tak o tento typ úvěru mohou zažádat ti, jejichž příjmy nesahají do závratných výšin nebo mají příjem nepravidelný. Nebankovní půjčky jsou vhodné i pro ty jedince, kteří již za svůj život mají nějaký vroubek a jejich jméno figuruje v registru. Ano, ti všichni mají šanci. Ovšem pozor – na každému musí být vyhověno!

Jaké jsou příklady nebankovních půjček?

Ti, kdo se řadí mezi tzv. problémové klienty (například tím, že mají záznam v registrech) a o bankovní půjčce si mohou nechat jen zdát, mohou využít jedné z nabídek nebankovních půjček, mezi které se řadí například SMS půjčky do výplaty, online půjčky či nebankovní americké hypotéky. SMS půjčky se vyznačují svou bezkonkurenční rychlostí, kdy jsou schopny půjčit již během několika málo minut. Online půjčky patří mezi nejoblíbenější právě díky možnosti zažádat o tento úvěr prostřednictvím internetu. Nebankovní americké hypotéky jsou určené těm, jejichž příjmy nejsou vysoké či se jejich jméno vyskytuje v seznamu dlužníků, ale mají možnost ručit nemovitostí.