header stip
logo background

Bankovní půjčky - informace, rady

Dostat se do tíživé finanční situace může opravdu každý a mnohdy je to dříve jak na nové boty. Bohatě stačí, opozdí-li se dlouho očekávaná výplata, mateřská či alimenty a vám se najednou na stole hromadí nezaplacené účty a složenky, které rozhodně nepočkají. V takové chvíli nikoho nezajímá, zda zrovna nepočítáte každou korunu, každý jen chamtivě natahuje ruce a dožaduje se svých peněz.

V takové chvíli přichází na řadu půjčka – jediné řešení jak vzít a nekrást.

Pro jaký produkt se rozhodnout?

V současné době je finanční trh doslova zaplaven neskutečným množstvím bankovních i nebankovních půjček, mezi jimiž vybírat rozhodně není lehký úkol. Pokud i vy uvažujete o možnosti zvolit půjčku jako jediné možné a zároveň nejrozumnější řešení, měla by se vaše pozornost ubírat směrem bankovních půjček. Ty se oproti jiným zprostředkovatelům pyšní celou řadou pozitivních vlastností.

Bezpečnost na prvním místě

Nespornou výhodou bankovních půjček je skutečnost, že jsou oproti nebankovním úvěrům mnohem spolehlivější a samozřejmě i bezpečnější. O nebankovních půjčkách je známo, že pro ně neplatí žádné kodexy o vztazích ke klientům ani se nepodřizují různým licencím. Bankovní půjčky se řídí pravidly, díky kterým se řadí mezi nejspolehlivější poskytovatele půjček i úvěrů.

Kdo na ně dosáhne?

Ačkoli se o bankovních půjčkách co do bezpečnosti či spolehlivosti pějí samé ódy, bohužel nejsou dostupné pro každého. Banky si své klienty důkladně prověřují a každý žadatel musí splňovat přísná kritéria týkající prokázání bonity, doložení příjmu i nefigurování jeho jména v nechvalně známém registru dlužníků. Zároveň platí, že čím větší je částka, o kterou klient zažádá vyšší, tím přísnější jsou podmínky pro schválení a následné poskytnutí půjčky. Napadá vás otázka, proč tedy nezvolit nebankovní půjčku, když u bankovních musíte podstupovat tak složité projednávání? Odpověď je jednoduchá: nebankovní půjčky se možná tváří přátelsky, ovšem jen do chvíle, než se pod ně upíšete.

Proč sáhnout po bankovní půjčce?


  • Jistota zázemí spolehlivé instituce
  • Férové a profesionální jednání
  • Důkladná lustrace klientů - pokud neprojdete, je to znemaním, že byste si půjčku brát neměli