header stip
logo background

Hlavní nástrahy půjček před výplatou "ihned"

S půjčkami před výplatou se jistě setkal každý z nás. Ať už z vyprávění nebo z reklamního sdělení. Možná sami máte s těmito půjčkami zkušenosti a pravidelně je využíváte. Tak jako každý úvěr, má i tato rychlá mikropůjčka svá rizika a úskalí. Čemu byste měli věnovat pozornost, než se zadlužíte u jakékoliv nebankovní společnosti?

Půjčka před výplatou má svůj účel

Předvýplatní půjčky neboli tzv. SMS půjčky slouží k překlenutí krátkodobých finančních problémů. Tak bychom k nim měli přistupovat a nečerpat je k zaplacení stávajících závazků nebo ke splnění tajných přání. Nebankovní společnosti přednostně půjčují lidem s trvalým příjmem, ale každou žádost posuzují individuálně a mohou vyhovět i lidem s nízkou nebo nepravidelnou výplatou.

Nastavte si parametry půjčky

Zadejte si do internetového vyhledávače „půjčky před výplatou ihned“ a uvidíte, že vám vyskočí nabídky od desítek nebankovních společností. O půjčku žádáte na jejich stránkách přes jednoduchý online formulář. Celý proces zvládnete z pohodlí domova. Zvolíte si výši půjčky a dobu splatnosti podle toho, kdy berete výplatu. Požádat lze o menší částku v řádech stovek korun nebo o větší finanční obnos až do 25 tisíc, například u společnosti Zaplo.

Peníze "ihned" a bez zdlouhavého prověřování

K tomuto typu úvěru se nevztahuje žádná zdlouhavá administrativa. Nebankovní společnosti obvykle nepožadují klasické "papírové" doložení příjmů, neprověřují si klienty v úvěrových registrech a nevyžadují ručitele ani zástavu nemovitosti. Při schvalování půjček vycházejí z informací, které uvedete v elektronické žádosti. Peníze jsou na bankovní účet odesílálny ihned po schválení žádosti a přijdou nejpozději následující pracovní den od schválení.

Zvažte své platební schopnosti

Nebankovní společnosti nezkoumají vaši bonitu ani schopnost dostát svým závazkům. SMS půjčky proto přináší to riziko, že podceníte své platební možnosti a nebudete schopni peníze vrátit do doby splatnosti, tj. do 30 dnů. Některé společnosti sice nabízejí prodloužení doby splatnosti, ale účtují si za to vysoký poplatek. Někteří z vás rovněž chtějí použít peníze na úhradu stávajících závazků. Jenže tím svou situaci nevyřešíte a zadlužíte se za nevýhodných podmínek.

Ověřte si poskytovatele půjček

Půjčujte si pouze od prověřených poskytovatelů, abyste nenaletěli podvodníkům. Nový spotřebitelský zákon sice reguluje trh s půjčkami, ale není zárukou toho, že se na internetu nevyskytnou nějací podvodníci. Pamatujte na to, že solidní nebankovní společnosti po vás nevyžadují žádné poplatky předem a respektují zákon, který stanovuje maximální výši sankcí. Lichvářské společnosti se však mohou snažit zákon obejít a naúčtují vám neúměrné poplatky za zasílání upomínek.

-red

Publikováno: 26. duben 2018